GMS Albrechtický kopec LAUDON 2019

Po 8 letech se do Albrechtic u Lanškrouna vrátil nultý ročník závodů automobilů do vrchu.

Tentokrát jako volný závod, nutný k možnosti pořádání oficiálních závodů v rámci Mistrovství České republiky popřípadě Maverick rescue eurocup.

Na startu se sešlo 80 pilotů včetně reprezentantů GMS Racing teamu z Lanškrouna Miloše Beneše (průběžně vedoucího pilota Mistrovství České republiky v absolutním pořadí) s Osellou FA30 a Michala Sedláčka, startujícího v historických automobilech, který pro tento závod zvolil Fiat 131 Racing 2000. Milan Stejskal s Ladou VFTS si vzal pro tento závod jako pilot náhradní volno a psychicky podporoval piloty v zázemí GMS Racing teamu.

Tereza Machová, která zvítězila ve své třídě v posledním závodu v Dobšiné na Slovensku, přijela podpořit tým do Albrechtic a připravuje se na skvěle rozjetou sezónu na Ústeckou 21, která se koná ve dnech 24.-25.8.2019.

Závody navštívil v neděli hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (viz foto v přátelském rozhovoru s pilotem GMS Racing teamu Milošem Benešem).

V nedělním závodu Miloš Beneš zvítězil v absolutním pořadí v novém traťovém rekordu 1.29,48 (původní traťový rekord: Otakar Krámský 1.33,12).

Michal Sedláček zrychloval v každé jízdě a v první závodní jízdě byl na třetím místě se ztrátou pouhých 7 desetin vteřiny na vedoucího pilota v absolutním pořadí historických automobilů. Ve druhé závodní jízdě opustila ojnice své místo v motoru a Michal Sedláček skvěle rozjetý závod nedokončil.

Absolutní pořadí:

1.Miloš BenešGMS Racing team2.59,84
2.Dušan NevěřilSpeedmaster RT3.03,69
3.Martin VondrákVondrák racing3.15,90

Foto: Stránský

Přečtěte si také